Baca Raporu

 

Baca bakımının ve temizliğinin neden bu derece önemli olduğu hakkında bilgi vermek gerekirse, evinizde ya da iş yerinizde olan her şeyde olduğu gibi bacanın da temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır.

Bunların yanında, baca bakımları yapılmadığında yalnızca baca ve kombiler değil, aynı zamanda insan sağlığı ve hayatı açısından insanların içerisinde bulunduğu ortam da tehlike altına girer. Bacalar düzgün bir şekilde çalışmıyorsa bacadan atılması gereken atık gazlar binaların içine geri döner. Karbonmonoksit gazının kokusuz ve renksiz olması sebebi ile algılanması oldukça zordur. Yapılan araştırmalar zehirlenme olaylarının büyük bir kısmının tıkanmış baca kaynaklı olduğunu göstermiştir. Bu ve benzeri olumsuzlukların yaşanmaması için bacaların yasal zamanları dahilinde itfaiyeden yetkili kurumlar tarafından temizlik ve bakımının yapılması ve Baca Temizlik Raporu düzenlenmesi gerekir.

 

Firmamız itfaiye tarafından yetkilendirilmiş olup her türlü baca temizlik, baca bakımı ve Baca Temizlik Raporu, işlemleri sunmaktadır. Bacalar için öncelikle önemli olan baca temizliği olmaktadır. Bunların dışında müşterinin hizmetten memnun kalması da çok önemlidir. Söz konusu Baca Raporu ve bakım olduğunda, işleri en kaliteli şekilde yapmak ve doğru hizmet vermek çok önemlidir. Baca temizliği ve bakımı herkesin yapabileceği bir işlem değildir ve bunun kesinlikle müşteri tarafından yapılmaması gerekir. Bunun senede en az bir sefer yapılması gerekmektedir. Bacanın temizliği yapıldıktan sonra Baca Temizlik Raporu yazılır ve bu rapor müşteriye verilir.

ARA